Jste zde: Hlinikove-profily.czPráškové lakování hliníkových profilů

Práškové lakování hliníkových profilů

 

Poté, co začaly tekuté barvy vzbuzovat obavy ze strany ekologů, se v roce 1970 podařilo vytvořit první polyesterovou barvu odolnou vůči venkovním podmínkám. Pro tuto barvu je velmi podstatná především kvalita slitiny, ze které je profil vyroben, a homogennost surovin.

 

Vytlačování by mělo probíhat dle uznávaných postupů a na povrchu by nemělo docházet ke vzniku prasklin, škrábanců, vroubků atd. 

 

Proces vytlačování sestává z následujících kroků: Nejprve probíhá chemická předúprava pro zvýšení přilnavosti práškové barvy na profil a odolnosti spodní vrstvy vůči korozi, pasivace se zvláštním zaměřením na viditelné povrchy a práškové lakování povrchu pomocí stříkací pistole Super Corona. Barva se nechá důkladně zaschnout, aby došlo k naprostému přilnutí k povrchu profilu, a poté je aplikován ekologicky šetrný proces zvaný „Cromfree“. Celá předúprava je automaticky prováděna i monitorována.  

 

Po předúpravě přichází na řadu homogenní nátěr všech povrchů profilu, který je prováděný automatizovanými roboty. Práškové lakování je následováno vypalováním.

 

Nalakované profily tak získávají dekorativnější vzhled a zároveň se zvyšuje jejich odolnost vůči ultrafialovému záření a náhlým změnám teplot. 

 

Roční kapacita zařízení pro práškové lakování je 4 000 tun.  

 

Maximální délka profilu: 6000 mm.

 

Tloušťka vrstvy: Standardně 60 – 80 mikronů; specifikace pro práškový lak jsou v souladu s pokyny společnosti QUALICOAT

 

Hliníkové profily lze dodávat s různou povrchovou úpravou (barvou). Můžete si vybrat z nepřeberného množství barev dle vzorníku RAL.
Hliníkové profily

Cena za 1m: 65 Kč bez DPH
Cena za 1kg: 100.3 Kč bez DPH
Hmotnost: 0.648 Kg/m
Maximální délka: 6000 mm
Cena za 1m: 66.2 Kč bez DPH
Cena za 1kg: 100.3 Kč bez DPH
Hmotnost: 0.66 Kg/m
Maximální délka: 6000 mm
Cena za 1m: 54.6 Kč bez DPH
Cena za 1kg: 100.3 Kč bez DPH
Hmotnost: 0.544 Kg/m
Maximální délka: 6000 mm
Cena za 1m: 42.4 Kč bez DPH
Cena za 1kg: 100.3 Kč bez DPH
Hmotnost: 0.423 Kg/m
Maximální délka: 6000 mm